

PSychoterapia
Psychoterapia jest procesem, który ma za zadanie pomóc lepiej zrozumieć siebie i własne problemy. Poczuć, że kieruje się swoim życiem. Terapeuta wspiera w tym zadaniu całym swoim doświadczeniem, wiedzą i postępuje zgodnie z etyką psychologa, zapewniając pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i poufności.
Rozpoczęcie psychoterapii jest zawsze poprzedzone konsultacją z psychoterapeutą, który po szczegółowo przeprowadzonym wywiadzie, potrafi dostrzec pewne prawidłowości w funkcjonowaniu pacjenta, zauważa powtarzalność nieadaptacyjnych zachowań, odkrywa także ich źródło. To właśnie od ich nasilenia zależy czas trwania terapii. Psychoterapia może mieć charakter krótkoterminowy- do 12 spotkań, bądź długoterminowy- czas trwania uzależniony od ustalonych celów terapii wspólnie z psychoterapeutą jak również, szybkością odkrywania problemowych obszarów, które mają negatywny wpływ na nasze funkcjonowanie.
Stacjonarnie lub online
Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, psychoterapia online (pomoc psychologiczna online) nie tylko działa, ale jest też skuteczna. Co więcej: nie stwierdzono istotnych różnic pomiędzy efektywnością psychoterapii prowadzonej przez internet i psychoterapii tradycyjnej. W niektórych krajach, np. w Holandii, leczenie z wykorzystaniem internetu zostało uznane za standardową procedurę medyczną i terapeutyczną. I to nie tylko w prywatnej opiece zdrowotnej, ale i… w publicznej służbie zdrowia.
Jeśli więc:
-
nie możesz lub nie chcesz wychodzić z domu
-
przebywasz lub mieszkasz za granicą
-
dużo podróżujesz
-
dojazd do psychoterapeuty lub psychologa zająłby Tobie zbyt dużo czasu - zarejestruj się na wizytę online!